تجهیزات اندازه گیری

منافع ضد رسوب الکترومغناطیسی

ضدرسوب الکنرونیکی چیست؟
آیا ضد رسوب الکترونیکی برای آب مصرفی در خانه من مناسب است؟

راهنمای انتخاب دستگاه ضد رسوب تکنوبایت در مصارف خانگی

اگر تا به حال از خود پرسیده اید که رسوب زدایی آب چیست و آیا واقعاً می تواند سختی آب و سایر جنبه های زندگی شما را بهبود بخشد، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا تمام جزئیات لازم را بدانید.

وقتی صحبت از کیفیت آب ما می شود، اولین چیزهای ناخوشایندی که در مورد آن به ذهن مان می آیدرنگ، بو، طعم و رسوبی است که از خود به جا می گذارد.

اگر از فشار کم آب، وسایل خراب و سطوح لکه دار خسته شده اید، ممکن است بخواهید سختی آب را در خانه یا محل کار خود آزمایش کنید.

در این مقاله،‌ما بحث خواهیم کرد که آیا ضد رسوب های الکترونیکی آب، کیفیت آب شما را بهبود می بخشد ؟ 

اما ابتدا، بیایید ببینیم آب سخت چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد تا بتوانید درک بهتری در مورد اهمیت رسوب زدایی یا سایر روش های نرم کننده آب داشته باشید.

نکات کلیدی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است به شرح زیر است:

1- ضدرسوب الکترونیکی چیست؟ ( نحوه عملکرد ضدرسوب الکترونیکی – مغناطیسی )
2- مزایای ضدرسوب الکترونیکی نسبت به روش های سنتی رسوبگیری
3- کاربردهای خانگی و تجاری ضدرسوب الکترونیکی
4- نتایج ناشی از بکارگیری ضدرسوب الکترونیکی
5- توصیه های قبل از نصب ضدرسوب الکترونیکی
6- مشاهدات بعد از نصب ضدرسوب الکترونیکی در منازل 
۷- گارانتی و خدمات بعد از فروش ضدرسوب های الکترونیکی

مزایای ضد رسوب

آب سخت و تاثیر منفی آن بر کیفیت آب

آب سخت بیش از ۸۰ درصد از خانواده ها را تحت تأثیر قرار می دهد. در حالی که برخی از شهرها از آب نرم استفاده می کنند، بسیاری از شهر ها و مشترکین از آب های نسبتا سخت استفاده می کنند. در مواردی نیز از آب های با سختی بالا استفاده می کنند که این موضوع ، تاثیر زیادی را روی سبک زندگی ما به طور کلی وارد کند. از نحوه نوشیدن چای و قهوه‌ در صبح تا شب گرفته تا بودجه‌های قابل توجهی که برای فعالیت‌های تعمیرات، نظافت و پاکسازی می‌کنیم.

به طور خلاصه، بدترین عواقب آب سخت به این شرح است:

 • رسوبات ایجاد شده در داخل لوله کشی مانع از جریان آب می شود تا جایی که می تواند، لوله ها را به طور کامل مسدود کند.
 • رسوباتی که روی سطوح شیرآلات ،‌سطوح و داخل وسایل شما ایجاد می شود، آنها را ناکارآمد می‌کند یا به طور کلی معیوب می شوند.
 • مسائل پوستی و مو برای افرادی که دارای پوست حساس هستند بوجود می آید. کودکان، حیوانات خانگی و سایر افراد آسیب پذیر به شرایط خشکی پوست و مو در معرض این موضوع هستند.
 • هزینه های قابل توجهی برای خرید پاک کننده های قوی تر برای رفع اثرات ناشی از رسوبات سخت از سطوح ، وسایل، شیرآلات، ظروف آشپزخانه، ظرفشویی، لباسشویی و … انجام می شود.
 • مسائل زیست محیطی که ناشی از استفاده زیاد مواد شوینده و مواد شیمیایی با عوارض خاص، ایجاد می شود که استفاده مداوم از آنها، باعث تاثیر قابل توجهی بر سلامتی ما دارد.
ضدرسوب تکنوبایت

اثرات مخرب آب سخت و کیفیت زندگی شما

مقایسه ضدرسوب

آنچه در بالا توضیح دادیم فقط یک تصویر کلی از عوارض آب سخت است. بیایید بصورت جزیی تر به عوارض ناشی از آب سخت در خانه بیاندازیم .

 • صابون ها و شامپوهای شما به درستی کف نمی کنند . به این معنی که زمان بیشتری را زیر دوش می گذرانید، آب و انرژی بیشتری مصرف می کنید و حتی محصولات گران قیمت تری را خریداری می کنید به این امید که کارایی بهتری داشته باشند.
 • وقتی از حمام بیرون می آیید، پوست شما خشک می شود و موهایتان کدر و وز می شود ، بنابراین پول بیشتری را در لوازم آرایشی، مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از خود سرمایه گذاری می کنید.
 • مایع ماشین ظرفشویی شما کف نمی کند ، به این معنی که زمان، محصول، آب و انرژی بیشتری را برای شستن ظروف تلف می کنید.
 • اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، رسوباتی که در داخل آن ایجاد می شود از عملکرد صحیح دستگاه جلوگیری می کندو موجب اتلاف منابع، زمان و پول می شود.
 • وقتی لباس‌هایتان را از ماشین لباسشویی بیرون می‌آورید، با رنگ‌های کدر شده روبرو می شوید، بنابراین ممکن است تمایل داشته باشید مواد شوینده بیشتری استفاده کنید.
 • هنگامی که لباس‌ها را اتو می‌کنید، رسوبات آهکی داخل اتو در نحوه تولید بخار اختلال ایجاد می‌کند و آثار نامطلوبی روی لباس‌های شما باقی می‌گذارد و اتو کردن آن‌ها کیفیت لازم را ندارد
 • شما زمان، پول، محصولات و منابع را صرف پاک کردن رسوب از قهوه ساز، کتری، قابلمه، تابه، سینک، وان حمام، کاشی، شیر آب، شیر آب و غیره می کنید.
 • رسوباتی که روی تجهیزات گرمایشی شما ایجاد می شود، سیستم گرمایشی شما را در طول زمان ناکارآمد می‌کند. علاوه بر این، برای تامین گرمای خانه، تمایل دارید گرما را چند درجه افزایش دهید، که به معنی هزینه‌های بیشتر، اتلاف انرژی، و ناامیدی از عملکرد تجهیزات گرمایشی شما است.

اینها تنها چند جنبه از زندگی ما هست که توسط آب سخت و رسوبات ایجاد شده است. برای مقابله با آنها، به سیستمی نیاز دارید که این مسائل را حل کند.

ضدرسوب لباسشویی

موهای شما در مقابل آب سخت

آیا می دانستید که دوش گرفتن طولانی مدت در آب سخت می تواند منجر به ریزش مو شود ؟ کلسیم موجود در آب سخت به پوست سر می چسبد و از جذب مواد مغذی و اکسیژن توسط آن جلوگیری می کند.

این موضوع منجر به کلسیفیکاسیون پوست سر( scalp calcification) می شود که ذاتاً مشکلات زیادی را برای مو و پوست سر شما به همراه دارد. خوشبختانه استفاده از ضد رسوب الکترونیکی تکنوبایت راه حل بسیار مفیدی برای جلوگیری از ریزش مو و سایر مشکلات ناشی از مواد معدنی بر روی پوست و مو است.

با این حال، با کمک رسوب زدای الکترونیکی تکنوبایت، دیگر نیازی روش های رسوبگیری سنتی و مبتنی بر استفاده از مواد شیمیایی ندارید. علاوه بر این، با استفاده از رسوب زدا، نیازی به انجام کارهای زیر نخواهید داشت:

۲-۳- کاربردهای تجاری

ضدرسوب الکترونیکی برای واحد تجاری کوچک کاربردهای زیادی دارد. این تجهیز قابل استفاده در رستوران ها ، کافی شاپ‌ها، هتل‌ها و اقامتگاه های گردشگردی است. با توجه به هزینه خریداری اولیه و تعمیر و نگهداری تجهیزات واحد های تجاری ،‌نصب رسوبزدای الکترونیکی،‌موجب منافع سودمندی برای استفاده کنندگان آن می شود.

کاربرد در هتل ها: ظرفشویی صنعتی، لباسشویی، آب مصرفی در سیستم حمام و گرمایش اتاق ها، سیستم های چیلر، آب ورودی دستگاه های کافی ساز،‌ چیلرها ، سیستم های دیگ بخار 

کاربرد در رستوران ها و کافی شاپ ها: ظرفشویی،‌دستگاه های کافی ساز تجاری، سرویس های بهداشتی ،‌سیستم های گرمایشی ،‌آب مصرفی در چای ساز و قهوه‌ساز

ظرفشوئی تجاری
در منازل و اماکن تجاری

۴- نتایج حاصل از بکارگیری ضدرسوب الکترونیکی​

 • افزایش طول عمر تجهیزات و شبکه های انتقال به روش جلوگیری از تولید رسوب و انحلال رسوب های موجود در تاسیسات انتقال سیال
 • صرفه جویی در مصرف انرژی با جلوگیری از هدر رفت انرژی از طریق انتقال حرارت
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداشت تجهیزات و تأسیسات
 • حذف رسوبات بدون استفاده از مواد شیمیایی
 • کاهش میزان باکتریها از طریق حذف بیوفیلم
 • مناسب برای تنوع لوله ها ( چدنی، V.C ، U.P.V.C ،‌پلیمری) و سایزهای مختلف لوله های انتقال
 • قابلیت نصب بر روی سیستم های قدیمی
 • حذف رسوب روی سر دوش حمام، شیر آلات آب، کتری ،‌ماشین لباسشویی و …
 • -افزایش کف کنندگی آب و کاهش مصرف مواد شوینده

کاربرد های ضد رسوب تکنو بایت

 • سیستم های گرمایشی خانگی و صنعتی
 • مزارع پرورش طیور، ماهی و آبزیان
 • سیستم های آبیاری کشاورزی
 • کاربردهای های تجاری
 • کاربردهای صنعتی
 • صنایع نفت و پتروشیمی

۵- توصیه های قبل از نصب ضدرسوب الکترونیکی

ضدرسوب الکترونیکی را کجا بایدنصب کرد؟

 ضدرسوب الکترونیکی تکنوبایت را باید بر روی لوله اصلی تامین آب که از طریق آن آب وارد ساختمان می شود، نصب کرد.  اگر در مسیرکنتور آب یا کابل اتصال به زمین  ( کابل ارت )وجود دارد، توصیه می شود ضدرسوب الکترونیکی را بعد از کنتور آب یا کابل اتصال زمین به سیستم لوله کشی نصب کنید.  این دستگاه  می تواند به طور موثر بر روی هر نوع لوله آب (گالوانیزه، مسی یا پلاستیکی و …) استفاده شود.  دستگاه ضدرسوب تکنوبایت باید حداقل  ۳ متر از تلویزیون، رادیو یا تلفن بی سیم یا هر سیستم الکترونیکی دیگری نصب شود تا تداخل احتمالی امواج الکترونیکی به حداقل برسد.

نصب ضدرسوب تکنوبایت

 نحوه نصب ضد رسوب الکترونیکی 

 مرحله ۱: کویل ها را بر روی لوله بپیچید

 سیم آنتن قرمز رنگ را مطابق با شکل  از مرکز  لوله آب به چپ بپیچید . پیچش سیم بر روی لوله را از زیر لوله آب شروع کنید.  سیم آنتن آبی رنگ را از مرکز لوله آب به راست بپیچید و پیچیدن آنرا از زیر لوله آب شروع کنید.  به این ترتیب دو سیم پیچ به صورت دایره های خلاف جهت عقربه های ساعت یر روی آب و جهت جریان آب شکل می گیرند.  طول هر سیم پیچ به اندازه ای است که حداقل 12 دور روی لوله ۴/۳ اینچی بپیچد.  حداقل 7 دور پیچش سیم مورد نیاز است، هرچه تعداد حلقه هابیشتر باشد، سیستم عملکرد بهتری خواهد داشت. سیم پیچ های ایجاد شده را با بست کمربندی بر روی لوله آب محکم ببندید.

 مرحله 2: دستگاه را روی دیوار نصب کنید

 ضدرسوب تکنوبایت را با استفاده از پیچ به دیوار نصب کنید یا آویزان کنید. برای راحتی، می توان آن را روی لوله آب نیز با بست کمربندی نصب کرد .

 مرحله 3: آدابتور برق را وصل کنید

  روشن بودن نمایشگر دستگاه و نمایش رنج فرکانسی دستگاه ، نشاندهنده عملکرد مناسب امواج برنامه ریزی  الکترونیکی دارد.

در منازل و اماکن تجاری

۶- مشاهدات بعد از بکارگیری ضدرسوب الکترونیکی​

نتایج ضدرسوب

روز  اول :  در روز اول، می توانید مشاهده کنید که صابون و مواد شوینده راحت تر و موثرتر کف می کند زیرا عملکردد رسوب  فوراً شروع به کاهش پوسته های رسوبات در سیستم های آب سرد و گرم می کند.

 بعد از 1 هفته: شکستن  و پوسته پوسته شدن رسوبات در لوله های آب، قطعات و اتصالات سیستم آبگرمکن (المنتهای حرارتی میله ای ) می شود.  شما  ممکن است ذرات کوچکی را در آب مشاهده کنید که از شیر آب گرم می آید، که ناشی از عملکرد ضدرسوب الکترونیکی تکنوبایت است. اگرچه بیشتر آنها  ذرات شکسته شده میکروسکوپی هستند و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند.

 بعد از 2 هفته:  شل شدن رسوب روی سر دوش حمام، شیر آلات آب، کتری  ، نازل های آب و … مشاهده می شود.  پاک کردن سطوح سنگی، پلاستیکی، سرامیکی، فلزی و شیشه ای بسیار آسان تر می شود.  صابون و مواد شوینده مورد نیاز برای شستشو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 بعد از 1 ماه: با شل شدن رسوب از سیستم گرمایش آب، زمان کمتری برای گرم کردن آب صرف می شود و موجب کاهش مصرف سوخت و یا گاز برای سیستم گرمایشی آب می شود.  میزان رسوب روی لوله ها، شیرها و سر دوش ها باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد. 

بعد از 3 ماه:  کاهش قابل توجه رسوب از سر دوش و شیرآلات .  پوسته  پوسته  و لک ناشی از رسوبات در توالت ها و سرویس های بهداشتی ، بسته به زمان پوسته های ناشی از رسوبات ایجاد شده قبل از بکارگیری ضد رسوب الکترونیکی ضدرسوب الکترونیکی و سختی آب، ‌رفع رسوبات موجود ممکن است تا 12 هفته طول بکشد تا اثرات آن ظاهر شود.

گارانتی ضدرسوب الکترونیکی تکنوبایت

۷- گارانتی و خدمات بعد از فروش ضدرسوب الکترونیکی

دستگاه ضدرسوب الکترونیکی تکنوبایت تولیدی شرکت پویندگان بنیان کیفیت پاسارگاد دارای ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات بعد از فروش از سوی شرکت پویندگان بنیان کیفیت پاسارگاد می باشد.

کارشناسان ما برای مشاوره و تسهیل تصمیم گیری در خرید شما، همراه شما خواهند بود.

سوالات خود را در زیر همین مطلب ، بپرسید. کارشناسان ما، در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید